אודות המעבדה

מעבדת AMG: מומחיות ללא פשרות בבדיקות גנטיות

מעבדת AMG הממוקמת בהרצליה מעניקה שירותים בנושא בדיקות גנטיות למוסדות רפואיים, למוסדות מחקר וללקוחות פרטיים. הפעילות העיקרית של מעבדת AMG מתמקדת בבדיקות גנטיות הנערכות לפני ובעת הריון, ומטבע הדברים בכך נצברה עיקר המומחיות של המעבדה והמוניטין שלה.

המעבדה הוקמה ביוזמת ד”ר יוספה ישעיה חוקרת וציטוגנטיקאית קלינית, ד”ר דורון בהר רופא ומומחה בגנטיקה קלינית וד”ר אריה ישעיה רופא מומחה במיילדות וגניקולוגיה.

מנהלת המעבדה בפועל היא ד”ר יוספה ישעיה. ד”ר יוספה ישעיה ניהלה בין השנים 2000-2017 את המעבדה הציטוגנטית בבית החולים בילינסון בפתח תקווה. היא עסקה רבות במחקר בנושא האפיגנטיקה, ורשומה במשרד הבריאות כציטוגנטיקאית קלינית ומנהלת מעבדה רפואית.

היועץ הגנטי הראשי של מעבדת AMG הוא ד”ר שגיא יוספסברג, מנהל המכון הגנטי בבית החולים קפלן. ד”ר יוספסברג מייעץ בעת הצורך לזוגות או לפרטים שבצעו את בדיקת סקר גנטי מורחב במסגרת המעבדה.

הבטחת איכות

המעבדה מאושרת על ידי משרד הבריאות, מקפידה על אמות מידה נאותות ועל הבטחת איכות מרבית. במעבדה מיושמת מערכת נהלים הכוללת הנחיות ומסמכים מבוקרים (SOPs). המעבדה משתתפת דרך קבע בתוכניות פיקוח בקרת איכות בינלאומיות וזאת בנוסף לביצוע סדיר של ביקורות פנימיות.

מעבדת AMG פועלת על פי האמור בתווי התקן המחמירים ISO 27799 ו- ISO 27001 בכול הנוגע לניהול ולאבטחת המידע הרפואי בו היא עוסקת. בנוסף, המעבדה אוחזת באישור עמידה בתו תקן ISO 9001:2015 בכול הנוגע לפעילותה כמעבדה לגנטיקה (ציטוגנטיקה), ביצוע בדיקות ציטוגנטיות ומולקולריות לבירור אברציות כרומוזומליות וגנוטיפ.

הטכנולוגיה שבחזית הקידמה המדעית

הצוות המקצועי המיומן של המעבדה מסתייע במיטב הטכנולוגיה לשם ביצוע הבדיקות הגנטיות ופענוחן. למשל:

 • בכול הנוגע לבדיקות סקר גנטי מורחב המעבדה עושה שימוש ברובוטים המתקדמים מסוג Affymetrix GeneTitan ובתוכנת CarrierScan מבית Thermo Fisher Scientific.
 • בבדיקות סיסי שליה או צ’יפ גנטי במי שפיר נעשה שימוש בציוד של חברת illumina.
 • לשם ביצוע בדיקת FISH במי שפיר משתמשת המעבדה בתוכנת האנליזה המיקרוסקופית של חברת ASI  (Applied Spectral Imaging ) המכונה Genasis FISHview.
 • לשם ביצוע בדיקת קריוטיפ מלא במי שפיר משתמשת המעבדה בתוכנת האנליזה המיקרוסקופית של חברת ASI  (Applied Spectral Imaging ) המכונה Genasis Bandview.

צוות המעבדה מתעדכן תדיר בכול הנוגע לטכנולוגיות חדשות ולבדיקות מתקדמות בנושא האבחון הגנטי.

איכות השירות של מעבדת AMG

השירות והייעוץ הניתנים על ידי הצוות המקצועי של המעבדה מותאמים ברבים מהמקרים לצרכים הייחודיים של הלקוחות. המענה לפניות טלפוניות או פניות באמצעות הדואר האלקטרוני מתבצע במהלך כול שעות הפעילות של המעבדה, וניתן מהר ככול שמתאפשר.

בדיקות גנטיות לפני ובעת הריון שמבצעת מעבדת AMG

כול פענוח הבדיקות הגנטיות שמבצעת המעבדה נעשה בישראל, למעט בדיקת ריצוף גנטי ממוקד, שפענוחה מתבצע במעבדת MYDNA ביוסטון, ארה”ב.

בקשה למידע או לזימון
תור לבדיקת סקר גנטי מורחב  כן, שלחו לי למייל קישורית לסרטון הסבר אישי על בדיקת הסקר

  הגנטי המורחב ועל נושאים גנטיים שכדאי לדעת, פרי פיתוח חברת igentify.

  ניתן לפנות אלינו גם בטלפון:

  09-8787261
  מענה בימים:
  • א-ה' 8:00-18:00
  09-8787261

  ©2021 AMGLAB